Ne Mutlu Türküm Diyene

26 Kasım 2015 Perşembe


Para insanı en fazla zengin eder...

Medeniyet ve insan olmak gibi özellikleri maalesef parayla satın alamazsınız. Gündemle pek yakından uzaktan alakası kalmadığı için yazmaya karar verdim bu sözleri bundan bir süre önce gözlerime inanamadığım görüntülere muhtemelen hep birlikte şahit olduk memleketin en kaymak tabakasından olduklarını düşünen vatandaşlar balmain modaevinin indirimli ürünlerini almak için tabiri caizse demeyeceğim gerçekten birbirini ezdi vitrine uçanlar mı ararsın mankenin üzerinden elbisesini çekiştirenler mi rezilliğin bini bir para.


Yokluk pek çok şeyi zorla yaptırır insana günlerdir aç ve ölmek üzere olan bir topluluğa yemek dağıtmaya kalkarsan ancak böyle bir izdiham çıkar ortaya zira söz konusu olan hayattır ya bir an önce o yemeğe ulaşır yaşarsın ya da ölürsün kimse kusura bakmasın ancak böyle bir durumda mazur görebilirim böylesi keşmekeşi.

Zincir marketlerde haftanın belirli günlerinde yapılan özel indirimlerde de görebilirsiniz benzeri bir manzaraları ama oradaki vatandaşlar fakirdir ihtiyaçlarını en ucuz şekilde karşılamaları mecburidir başka türlü ayın sonunu getiremezler.

Zaten herhangi bir ucuzluk olmasa dahi rahatlıkla alabilecekleri kıyafetleri sanki hayat memat meselesiymişcesine saatlerce bekleyip birbirini ezenlere ne denilebilir ki.

Medeni topluluklarda ölmek üzere bile olsa insanlar birbirinin haklarına mümkün olan en üst seviyede saygı gösterirler.

Yok arkadaş yok bazılarını mümkün değil adam edemiyorsun, parayı bulan anında lümpenleşiyor. Eskilerin tabiriyle adab-ı muaşeret, başka insanların hakları falan artık hikaye olmuş.

Altı üstü bir kıyafet giysen ne değişir giymesen ne :) Yazık yahu :))

1 Yorumgaçlı Okurcan:

Ruhsuz Atmaca on 2 Aralık 2015 08:37 dedi ki...

Daha da bir şey etmez! (Başlığa itafen) :) Ne yazıktır verdiğimiz primlere...

Yorum Gönder

Dök içinden geçeni

Önceki kayıtlar Anasayfa