Ne Mutlu Türküm Diyene

17 Mayıs 2014 Cumartesi


Söylesem Tesiri Yok, Sussam Gönül Razı Değil.

Bu aralar ciddi ciddi göçmeyi düşünüyorum bu memleketten zira akıllara zarar bir ortamda yaşamaya çalışıyoruz. Somada madene 300 can veriyoruz sorumluluk hissederek istifa eden bir devlet yetkilisini geçtim ülkeyi yönettiği iddia edilen muhterem zat-ı şahane çıkıp "Bunlar olağan şeylerdir. Bunun yapısında fıtratında bunlar var" diyebiliyor bir allahın kuluda çıkıp e muhterem almanyadaki, amerikadaki madencinin fıtratında niye yok, gelişiyoruz diyorsunuz ama neden hala iş kazalarında en tepelerdeyiz neden ilo 176.madde imzalanmadı diye sormuyor zira o soruyu sorabilecek basın mensubu zaten akredite olupta başbakanın karşısına dikilemiyor ne olur ne olmaz ters bi soru soran olur mazallah başbakanımız üzülür diye "muhalif" gazeteciler kendisine yaklaştırılmıyor.

Fıtrat diye verdiği örnekler taa 50-100 yıl öncesinin kazaları, elin oğlu almış yürümüş biz hâlâ 19. yüzyıl sanayi toplumu kafasıyla yönetiliyoruz ölen ölür kalan sağlar bizimdir mantığıyla.

Bu zihniyetin yönettiği bir ülkede huzur içinde yaşanmaz kimsenin can ve mal güvenliği yok çünkü. Gösteri yapana gaz-cop polisten, başbakana gık çıkarana danışmanından tekme-yumruk, yuh çekersen tokadı yersin azarı vatandaşa hemde bizzat başbakanın kendisinden.

Tesadüf mü dersiniz artık içime mi doğdu bilemem faciadan birkaçgün önce yazdığım yazı ortada orada değindiğim gibi yarın mazallah nükleer santral kurulduğunda bu ellerde bi vukuat bi kaza çıkmama şansı var mı? Bu işin fıtratında var bak nasıl oldu çernobil, nasıl sızınt yaptı fukuşima diyip geçecekler belli oldu artık.

En temizi basıp gitmeli galiba daha az riskli ülkelere yerleşmeli mesela madagaskara falan, pisi pisine ölüm riski daha azdır eminim Türkiyeden.

0 Yorumgaçlı Okurcan:

Yorum Gönder

Dök içinden geçeni

Yeni kayıtlar Önceki kayıtlar Anasayfa