Ne Mutlu Türküm Diyene

7 Kasım 2013 Perşembe


Ve sıra geldi evlerimizin içine

penguen

Muhterem devlet büyüğümüz çok sever herşeye ayar vermeyi bu sefer gençlere yöneldi 18 yaşını geçmiş reşit insanların nasıl yaşayacağına da kendisi karar verecekmiş bundan kelli zira onun muhafazakar yapısına tersmiş böyle kızlı erkekli oturmalar, sabahlamalar, konaklamalar. Gerçi daha önce bir konuşmasında dolmabahçedeki ofisinden gördüğü sokaktaki kız erkek münasebetlerini tasvip etmediğine dair düşüncelerini biliyoruz ama gel gelelim bunun ucunun müdahaleye kadar varacağını en sıkı hayranları bile akıllarının ucundan bile geçirmemişlerdi buna eminim. Ama beyefendi kendinden emin madem halk bize sandıkta yetki verdi biz her tür düzenlemeye gidebiliriz ve bu hayat tarzına müdahale olarak nitelendirilemez kafasında.Yalnız bu çıkışları olduğunu beyan ettiği "muhafazakar demokrat" kimliğinin yapısına ters düpedüz otoriterlik. Otoriter eğilimleri yurtdışında yabancı bir gazetecinin konuyla ilgili sorusuna "Değerli arkadaşımı birileri herhalde özel olarak görevlendirmiş öyle anlıyorum" cevabından kabak gibi ortaya çıkıyor zira demokrat zihniyete sahip bir kişi sorulan soruya böyle cevap vermez.

Yasal düzenlemeye gidilecekmiş bakalım nasıl çıkartacaklar anayasaya ters düşmeden :) Merak ediyorum nasıl bir uygulamaya gidileceğini zira konut dokunulmazlığı diye birşey var polis evlere arama kararı olmadan giremez peki bu arama kararlarını hangi suça ve buna bağlı olarak yasa maddesine dayandıracaklar.

Bir konuda haklı devlet vatandaşlarını her türlü kötülükten uzak tutmak ve onları korumakla mükelleftir dünyanın her yerinde genel geçer bir kuraldır, varlığının asıl amacı budur zaten. Gel gelelim devlet vatandaşlarının ana-babası hatta namus bekçisi değildir ha öyle olduğunu zanneden devletleri de görüyor ve biliyoruz ahlak zabıtaları ve şer-i polisleri ile yaptıkları güzide kırbaçlı falakalı uygulamaları da, maalesef gidişatımız o yöne doğru.

Modern devletlerde kötülüklerden koruma güzel davranışları teşvik ederek yapılır örneğin gençlerin evlilik dışı ilişkilerinden rahatsız olan bir yönetim varsa evlilik sosyal devlet çerçevesinde teşvik edilir polisiye tedbirlere başvurulmaz.

Devletin evlerin içine kadar karışmaya başlamasının sonu da gelmez bu anlayışa karşı çıkılmazsa her konuda vatandaşlara müdahale yolu açılır ne renk çorap giyeceğinden günde, kaç sefer tuvalete gideceğine, ne kadar ibadet edeceğine kadar. Oldu olacak her gencin bi tarafına çip taksın devlet, kadın-erkek nikah düşen vatandaşlar yan yana gelince alarm zilleri çalsın en yakın ahlak zabıtasına sinyal gitsin anında müdahale edilsin...

2 Yorumgaçlı Okurcan:

Melodram on 7 Kasım 2013 10:15 dedi ki...

Eskiden minareyi çalan kılıfını hazırlarlarmış, ama günümüzde kılıf olayı ortadan kalktı be cemo. Gözünün önünde ''Yapıyoruz, itirazı olan?'' modunda olup bitiyor her şey.

cemo on 7 Kasım 2013 12:29 dedi ki...

Şimdi minareyi camisiyle çalıyolar :) ne de olsa arkasında %50'lik bindirilmiş kıtaları var

Yorum Gönder

Dök içinden geçeni

Yeni kayıtlar Önceki kayıtlar Anasayfa