Ne Mutlu Türküm Diyene

11 Ağustos 2012 Cumartesi


İki dudağın arasında ki hayatlar

serdar_akinan
Dün en azından benim içi hiç süpriz olmayan bir gelişme yaşandı Akşam Gazetesinden 6 gazeteci kovuldu (Serdar Akinan, Nagehan Alçı, Burhan Ayeri, Ali Saydam, Cemalettin Taşçıoğlu, Barış Bardakçı).Güya gazete yeniden yapılanma içerisindeymiş de maddi sıkıntılar varmışta falan fıstık laf-ı güzaf bana hiç inandırıcı gelmedi.İşinden olanların ekseriyetinin iktidar goygoycusu olmaması hatta işine gelmeyecek yazılar yazması belki kafanızdaki soru işaretlerini aydınlatan bir ışık yakacaktır.Özellikle başbakanın "Yapılanları not ediyoruz" sözlerinin ardından yaşanan bu gelişme oldukça manidar.

Serdar Akinan hakkında iktidar yalağı medyanın uzantısı "Haber" sitelerinde onu aşşağılamak için ima edilen hatta yakıştırılan pkk'lı yaftasını ise iğrenerek gözlemledim.Bir kez daha inandım ki bizim bir kısım insanımız gücün yamacına yanaşınca şirazesinden çıkıyor insanlığını,vicdanını,izanını kaybediyor.Ha mevzu vatanseverliğe gelirse eminim Serdar Akinan bu yalaka medyanın toplamından daha vatansever ve faydalı bir gazeteci zira sadece gördüğünü ve doğru bildiğini yazıyor aman o ne der bunu yazarsam birileri kızar mı,böyle yazayım da efendi hazretlerinin gözüne gireyim diye düşünmüyor.Adam haber peşinde bir bakıyorsun kimsenin gık çıkartamadığı şemdinlide olan bitenden bahsediyor bir bakıyorsun suriyede ne var ne yok ortaya döküyor bizim yalakalarsa masa başında ısmarlama goygoy haberciliğinde master derecesinde at koşturuyor.

Bizim muhteremleri çileden çıkaran Serdar Akinan'ın o yazısından bir kısım:

Egemen bir devleti yıkmak için isyancılara her türlü yardımı alenen yapacaksın. Silah vereceksin, kamp vereceksin, para vereceksin ve üstüne üstlük bunu alenen yapacaksın.
Binlerce sivil biraz da bu yardımlarından ötürü ölecek.

*** *** ***

Bölgenin en iyi donanmış ve büyük ordusu elinde olmasına rağmen, kendi sınırların içinde bir coğrafyada 14 gün savaşacak ama kontrolü ele geçiremeyeceksin.
Aynı anda karakolların basılacak ve şehitler vereceksin.
İspatlanamayan, ispatlanması da üretilen delillere dayandığı için mümkün olmayan davalarla onlarca generalini hapse atacaksın.
Hapse attığın generalleri emekli edeceksin.
Şamar oğlanına dönmüş o askerden performans bekleyeceksin.

Yazının devamı...

Beni okuyanlar bilirler özellikle Nagehan Alçı'yı hiç sevmem ama inanın onun işsiz kalmasına bile üzüldüm.Gerçi eş durumundan ve kendi bağlantıları sayesinde iş bulması uzun sürmeyecektir.Belki bu arada tatile falan çıkar ama işsiz kalmayacağından adım gibi eminim televizyon programları vs ile rahatlıkla geçinebilir ancak diğer köşe yazarları için aynısını söylemem pek mümkün değil.

Yazı yazmayı fikir yürütmeyi suç sayan bir devletle karşı karşıyayız içle acısı olansa bunun 21.yüzyılın Türkiye'sinde olması.Hâlâ insanlar gözaltına alınıp evleri arandığında bulunan kitaplar suç unsuru sayılıyor.Yazdıkları yazılar yüzünden işlerinden oluyor hatta bu yazılar terör faaliyeti sayılıyor hapislerde süründürülüyorlar.

Hele hele en çok gücüme giden içimizden herhangi birinin kaderinin bir insanın iki dudağı arasından çıkacak hükme bağlı olması.


Allah sonumuzu hayretsin

0 Yorumgaçlı Okurcan:

Yorum Gönder

Dök içinden geçeni

Yeni kayıtlar Önceki kayıtlar Anasayfa