Ne Mutlu Türküm Diyene

27 Ocak 2014 Pazartesi


American Hustle - Düzenbaz


American Hustle - Düzenbaz gerçek bir hikayeden uyarlanmış kesinlikle izlenmesi gereken bir film. Karakterler arasında yaratılan çatışma o kadar etkileyici ve derin ki ister istemez kendinizi kaptırıyorsuz. Tempo bir an olsun düşmüyor sizi sıkmıyor aksine sonuna kadar oldukça eğleniyorsunuz. Yönetmen David O. Russell cidden çok iyi bir performans sergilemiş. Irving Rosenfeld rolünde Christian Bale ve Amy Adams (Sydney Prosser) tek kelimeyle muhteşem döktürmüşler resmen hele Jennifer Lawrence (Rosalyn Rosenfeld) ondan bu denli iyi bir oyunculuk beklemezdim beni cidden şaşırttı gerçi filmde fazla izleyemiyoruz ama olsun ekranda görebildiğimiz sahnelerde oyunculuğunu konuşturuyor.

Konuya gelecek olursak Irving Rosenfeld (Christian Bale) insanların kredi ihtiyaçlarını sömürerek para kazanan bir dolandırıcı, Sydney Prosser (Amy Adams) ile tanışana kadar ufak tefek işlerle yolunu buluyor ama onunla tanışıp ortak olduktan sonra işleri o kadar iyi gitmeye başlıyor ki çok geçmeden FBI'ın dikkatini çekiyorlar. Tabi FBI ajanı Richie DiMaso (Bradley Cooper) tarafından yakalanmaları uzun sürmiyor FBI onlara iki seçenek sunuyor bizimle çalışın büyük suçluları yakalamamıza yardımcı olun ve paçanızı kurtarın ya da yıllarca içeride kalırsınız. Mecburen kabul ediyorlar ancak operasyon onları öyle tepe noktalara öyle karmaşık ilişkilerin ortasına sürüklüyor ki neyse kısa keseyim utanmasam bütün filmi anlatıcam :)

Sadede gelecek olursak bu filme kötü diyeni döverim, izlemeyen kaldıysa mutlaka izlesin şiddetle tavsiye ediyorum...

Şimdiden iyi seyirler ;) american_hustle-amy_adamsamerican_hustle-jennifer_lawrenceAmerican-Hustle-Christian_Bale-Bradley_Cooper

American Hustle - Düzenbaz Fragman

0 Yorumgaçlı Okurcan:

Yorum Gönder

Dök içinden geçeni

Yeni kayıtlar Önceki kayıtlar Anasayfa