Ne Mutlu Türküm Diyene

27 Kasım 2013 Çarşamba


Ward Miles'ın hikayesi

0 Yorumgaçlı Okurcan


Hayata tutunmak deyiminin bir örneğini sorsanız bu görüntüleri gösteririm. Akşam üzeri Friendfeed'de dolanırken tesadüf ettim prematüre doğan Ward Miles dünyaya normalden 3.5 ay erken merhaba demiş babası onun doğumundan bir yıl sonra akranları gibi normal bir bebek oluncaya kadar yaşadığı süreci belgelemiş.

Yaşaması neredeyse bir mucize zaten izlerken göreceksiniz doğduğunda öyle minik ve kırılgan ki inanılır gibi değil. Fena halde sarsıcı ve duygusal video baştan söyliyeyim benim gibi taş kalpli sayılabilecek birini bile perişan etti eğer çok hassassanız başlamadan önce mendillerinizi yanınızda bulundurun.

23 Kasım 2013 Cumartesi


Kaley Cuoco sevimlilikte zirve

0 Yorumgaçlı Okurcan
kaley_cuoco

The Big Bang Theory'i başladığından bu yana takip etmeme neden olan abladır Kaley Cuoco neden bilmiyorum ama kendisi pek şeker geliyor gözüme tabi aranızda beğenmeyenlerde vardır sonuçta zevk meselesi. Hem vamp hem tatlı olabilen ender kadınlardan birisi. Ayağını kırdıktan sonra oldukça kilo aldığını gözlemlesemde son zamanlarda yine eski formuna kavuştu.

Bu konuya nerden geldim bilemiyorum sanırım en son izlediğim The Big Bang Theory'nin h
âlâ etkisindeyim  :)

16 Kasım 2013 Cumartesi


Anne ben müptezel oldum

2 Yorumgaçlı Okurcan
midye_dolma
Midye dolma

Maalesef a dostlar bu günlerde çok fena midye dolma müptezeli oldum iki gün yemesem üçüncü gün etrafta midye dolmalar görmeye başlıyorum :/ 

Ne yapayım yemesi çok zevkli lezzetine de doyum olmuyor üstelik yanında bira da süper gidiyor akıyor valla nazarımda ayrılmaz ikili oldular desem yeridir. İnsanın yedikçe yiyesi geliyor enteresan olan ha birinci ha ellinci (mide fesadı geçirmezseniz eğer) olsun aynı zevki yaşatması. Kriziniz tuttumu gecenin bir vakti hiç üşenmez çıkar sokak sokak ararsınız o kadar fena. Kapınıza kadar getiren bir yer bulmuşsanız eğer oy oy oy hayat size güzel demektir abonesi olursunuz aynı bizim gibi :)

Yanınızda eküriniz ve tatlı bir muhabbet varsa aman sabahlar olmasın. Benden size tavsiye eğer midye alacaksanız irilerini değil ufaklarını tercih edin daha lezzetli oluyorlar...

7 Kasım 2013 Perşembe


Ve sıra geldi evlerimizin içine

2 Yorumgaçlı Okurcan
penguen

Muhterem devlet büyüğümüz çok sever herşeye ayar vermeyi bu sefer gençlere yöneldi 18 yaşını geçmiş reşit insanların nasıl yaşayacağına da kendisi karar verecekmiş bundan kelli zira onun muhafazakar yapısına tersmiş böyle kızlı erkekli oturmalar, sabahlamalar, konaklamalar. Gerçi daha önce bir konuşmasında dolmabahçedeki ofisinden gördüğü sokaktaki kız erkek münasebetlerini tasvip etmediğine dair düşüncelerini biliyoruz ama gel gelelim bunun ucunun müdahaleye kadar varacağını en sıkı hayranları bile akıllarının ucundan bile geçirmemişlerdi buna eminim. Ama beyefendi kendinden emin madem halk bize sandıkta yetki verdi biz her tür düzenlemeye gidebiliriz ve bu hayat tarzına müdahale olarak nitelendirilemez kafasında.Yalnız bu çıkışları olduğunu beyan ettiği "muhafazakar demokrat" kimliğinin yapısına ters düpedüz otoriterlik. Otoriter eğilimleri yurtdışında yabancı bir gazetecinin konuyla ilgili sorusuna "Değerli arkadaşımı birileri herhalde özel olarak görevlendirmiş öyle anlıyorum" cevabından kabak gibi ortaya çıkıyor zira demokrat zihniyete sahip bir kişi sorulan soruya böyle cevap vermez.

Yasal düzenlemeye gidilecekmiş bakalım nasıl çıkartacaklar anayasaya ters düşmeden :) Merak ediyorum nasıl bir uygulamaya gidileceğini zira konut dokunulmazlığı diye birşey var polis evlere arama kararı olmadan giremez peki bu arama kararlarını hangi suça ve buna bağlı olarak yasa maddesine dayandıracaklar.

Bir konuda haklı devlet vatandaşlarını her türlü kötülükten uzak tutmak ve onları korumakla mükelleftir dünyanın her yerinde genel geçer bir kuraldır, varlığının asıl amacı budur zaten. Gel gelelim devlet vatandaşlarının ana-babası hatta namus bekçisi değildir ha öyle olduğunu zanneden devletleri de görüyor ve biliyoruz ahlak zabıtaları ve şer-i polisleri ile yaptıkları güzide kırbaçlı falakalı uygulamaları da, maalesef gidişatımız o yöne doğru.

Modern devletlerde kötülüklerden koruma güzel davranışları teşvik ederek yapılır örneğin gençlerin evlilik dışı ilişkilerinden rahatsız olan bir yönetim varsa evlilik sosyal devlet çerçevesinde teşvik edilir polisiye tedbirlere başvurulmaz.

Devletin evlerin içine kadar karışmaya başlamasının sonu da gelmez bu anlayışa karşı çıkılmazsa her konuda vatandaşlara müdahale yolu açılır ne renk çorap giyeceğinden günde, kaç sefer tuvalete gideceğine, ne kadar ibadet edeceğine kadar. Oldu olacak her gencin bi tarafına çip taksın devlet, kadın-erkek nikah düşen vatandaşlar yan yana gelince alarm zilleri çalsın en yakın ahlak zabıtasına sinyal gitsin anında müdahale edilsin...
Yeni kayıtlar Önceki kayıtlar Anasayfa