Ne Mutlu Türküm Diyene

25 Şubat 2013 Pazartesi


Değişim

0 Yorumgaçlı Okurcan
nil_erkoclar-ruzgar_erkoclar

İçtiğimiz sigarayı, yediğimiz yemek türünü, giydiğimiz ayakkabı markasını, hatta eve giderken kullandığımız yolu bile değiştirirken on sefer düşünüyoruz. Kolay mı değişime karar vermek uygulamak ve kabullenmek sonuçta hepimiz alışkanlıklarına bağlı olan varlıklarız.

Kaldı ki cinsiyet değiştirmek oy oy oy çok zor çok...

İş bu sebepten Nil Erkoçlar'ın durumunu hayretler içerisinde okudum (artık Rüzgar Erkoçlar olacakmış) cidden zor bişey yaptığı büyük cesaret sonuçlarının ömür boyu onu kovalayacağını bile bile.Artık ne ailesi,ne eski arkadaşları eskisi gibi olacak ne de hayatı.Muhtemelen dünyaya yeniden merhaba demek zorunda kalacak,çok çetin günler yaşayacak.Tabi mutlaka ölçüp biçmiştir olacakları hepsini göze almıştır neticede içinde bulunduğu durum bunalıma girip saçının rengini şeklini değiştirmek gibi değil.

Kendisine kızdığım tek nokta var bizim pasta -2 yazacak onun haricinde tercihine saygı duyuyorum :)

21 Şubat 2013 Perşembe


Rabbin tepesinden bakması gereken insancıklar

0 Yorumgaçlı Okurcan
Hani bazı kötü tesadüfler hayırlara vesile olur ya geçen gün benim başıma bunlardan birisi geldi.

Facebook denen zımbırtıda bir dünya akrabam ekli iş bu sebepten kafama göre arkadaşlarla yazışamıyorum diye hayıflanıyorum ama iyi kötü eş dost akraba takibi yapabiliyorum.Bizim şehir dışında yaşayan akrabalardan bir kısmı meğerse geçen yılbaşı buradalarmış bizim ruhumuz duymamış.Eskiden dar gelirliyken bizimle aralarından su sızmazken sonra parayı görüp statü kazanan akrabamızın evinde toplanıp babalar gibi yılbaşı atraksiyonu yapmışlar.Kurulmuşlar sofranın başına ağalar gibi poz vermişler ve bunu facebookta yayınlamışlar uuu beybe.

Ulan amma çok akraba yazmışım tuhafıma gitti ama ne yapayım aramızda kan bağı olan bu vatandaşları tarif edebilmem için kullanmam gereken zaruri bir sözcük.

Neredeyse dibindeki bir haneye (arabayla en fazla 10 dakika) eşşeğin başı biz geldik diye sana haber dahi vermeden gelip çöreklenip eğleniyor akabinde yine haber vermeden usulca sıvışıyorsa ve senin bu insanlara karşı en ufak bir yanlışın olmamışken yaşanıyorsa bunlar insanın ağırına gidiyor yalan yok.

Aslında bu hususlarda pek gamsızımdır da bu defa çok koydu.

Gerçi içlerinden bazılarından beklenmedik bi ekşın değildi bu daha önce bizi yüzüstü bıraktıkları vakiydi.Antalyada yaşarken muhteremler bi dünya rica ettiler bize ev bulun diye bizde sözlerine güvenip onlara yatırım yapacakları bir ev bulmuştuk yaklaşık bir ay uğraşıp hatta pazarlığını bile yapmıştık ki arkadaşlara evin fiyatı yüksek gelmiş vazgeçmişlerdi.Ev sahibinin ve emlakçının karşısında kafamız eğik kalmıştı neticede adamlarda o kadar heveslenmişlerdi.

Neyse önemli değil ak koyun kara koyun belli oldu sonunda, kimin birazcık konfor için hiç düşünmeden bizi satabileceğini görmüş olduk.

18 Şubat 2013 Pazartesi


Bir estetik faciası Valeria Lukyanova

0 Yorumgaçlı Okurcan
valeria_lukyanova
Herşeyi anlıyorum da şu kendini bişeylere, birilerine benzetmeye çalışan insanlara bir mânâ veremiyorum.Hayır sizin doğal bi şekliniz şemaliniz yok mu arkadaş neden bu çaba? Kendinize ait bir kişilik sahibi değil misiniz? Neyin peşindesiniz, neyin kafasını yaşıyorsunuz?

Hani elin yüzünden memnun olmazsın şekli şemali normalde olması gerekenden deformedir ya da yaş almışsınızdır ufak estetik müdahaleler normal ama ya Valeria Lukyanova gibi barbiye benziycem diye kendine kıyar mı insan? Ha benzedin noldu 3-5 gün şöhret sonra ne olacak peki zamanın etkisine karşı koyamadığında bedenin neye benziyeceksin farkında mısın? Valeria ablaya bakınca insanı cezbeden bir unsur bulamıyorum ben.Donuk, mat, anlamsız bakışlar ifadesiz bir surat kısacası ortada bir güzellik varsa korkarım bu benim algı eşiğim,güzellik anlayışım dahilinde değil.

Bi ara bi teyze vardı ecnebi adı aklıma gelmedi şimdi güzelleşicem derken onca Estetik Ameliyatından sonra döne döne güzel ve çirkin dizisindeki aslan adam vincent'e dönmüştü.Valeria ablanın sonu da muhtemelen ona benzeyecek birkaç yıl sonra.

Allah akıl fikir versin ne diyeyim :)

15 Şubat 2013 Cuma


Hiç

0 Yorumgaçlı Okurcan
terbiyesiz

Bu yıl benim açımdan 14 Şubat'ın 13'ünden ya da 15'inden pek bi farkı yoktu yanılmadınız geleneksel olarak Sevgililer Günü'nü boş geçiyorum kafam rahat :) Aslında çok umrumda da değil olsa da olur olmasa da epeydir bu mevzulara kafa yormayı bıraktım random yaşıyorum lakin her 14 şubatta sevgilisi olanların internette ya da gerçek hayatta sergiledikleri cıvıklıklardan illalah ettim görmemişin sevgilisi olmuş tutmuş bi tarafını koparmış gibi yapmayın arkadaş insanı ilişkiden aşktan meşkten soğutuyorsunuz tamam haklısınız içinizde bi çocuk var ama illa serbest bırakmak 14 şubat!ı beklemek ve o gün türlü şebeklikler yapmak zorunda değilsiniz ki.

Neyse kalın sağlıcakla 1-2 dizi izleyip kafamı toparlamam lazım bu ara çok yorgun zihnim...

10 Şubat 2013 Pazar


Takkeli Hava Yolları

0 Yorumgaçlı Okurcan
thy
Türk Hava Yolları kabin memurları için yeni kıyafet tasarımını yapan Dilek Hanif kusura bakmasın internete sızan fotoğraftaki kıyafetler kadar sakil bi tasarımı daha önce hiç görmemiştim.Modadan anlamam ama göz zevkim vardır iki üç kelam etmezsem olmazdı.

Mübarek thy'nin hosteslerini mi giydireceksin yoksa 2013 tesettür modası için ilk bahar - yaz kreasyonu mu hazırlamışsın belli değil.Hatta etekler tesettür giyinen pek çok kadının giydiklerinden daha uzun :) Uzunca pardesü gibi olan ise kaftana benzetilmeye çalışılmış muhtemelen ama kaftan desen kaftan değil pardesü desen o hiç değil ikisinin arası bindallıyı andıran bişey olmuş ki evlere şenlik.Giyeni dışarda görsem hostes olduğu aklıma gelmez kınaya falan gidiyor zannederim :) Kafalarına da kaseyi andıran bişey takmışlar fes desen fes değil takke desen hiç değil kısacası iki arada bi derede kalmış bişeye benzememiş.Desenlere hiç girmesem de olur bizim koltuk takımının desenleri bunlardan on kat daha şık.

Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı diye bi atasözümüz bile varken nedir bu eskiye yöneliş çok anlamsız geliyor bana hele özellikle osmanlı öykünmesi madem eskiye dönüyosun tam dön orta asya'nın havasını yansıt bişey yaptın mı tam olsun :)

Bizimkilerin öykünmesi aslında araplara ama bakıyosun araplar da bizim tam tersimiz bize-batıya öykünmeye çalışıyorlar ufaktan ufaktan, bi tarafta bi hata var ama nerde? Uluslararası çalışan arap-islami devlet havayollarına bak bakalım bizimkilerin yeni kıyafetleri mi daha modern onların eski kıyafetleri mi? Adamlar dinsel yozluktan uzaklaşmaya çabaladıkça biz aksine yozlaşmaya-yobazlaşmaya abanıyoruz.

Allah sonumuzu hayretsin...

6 Şubat 2013 Çarşamba


Şehir

0 Yorumgaçlı Okurcan
    Bir başka ülkeye, bir başka denize giderim, dedin
    bundan daha iyi bir başka şehir bulunur elbet.
    Her çabam kaderin olumsuz bir yargısıyla karşı karşıya;
    -bir ceset gibi- gömülü kalbim.
    Aklım daha ne kadar kalacak bu çorak ülkede?
    Yüzümü nereye çevirsem, nereye baksam,
    kara yıkıntılarını görüyorum ömrümün,
    boşuna bunca yıl tükettiğim bu ülkede.

    Yeni bir ülke bulamazsın, başka bir deniz bulamazsın.
    Bu şehir arkandan gelecektir.
    Sen gene aynı sokaklarda dolaşacaksın,
    aynı mahallede kocayacaksın;
    aynı evlerde kır düşecek saçlarına.
    Dönüp dolaşıp bu şehre geleceksin sonunda.
    Başka bir şey umma-
    Ömrünü nasıl tükettiysen burada, bu köşecikte,
    öyle tükettin demektir bütün yeryüzünde de.

4 Şubat 2013 Pazartesi


Un,şeker,yağ triosuyla bir türlü helva yapamamak

0 Yorumgaçlı Okurcan
FenerbahçeSon yıllarda Fenerbahçe'nin gidişatı aynı benim hayatıma benziyor.Un var,yağ var,şeker var ama bir türlü bu malzemelerden helva olmuyor voltranı oluşturamıyoruz sevgili takımım ve ben.

Sivasspor maçı ortaya koydu ki Fenerbahçe'den bu yıl da bi nane olmayacak.Açıkçası Aykut Kocaman teknik direktör olduğu müddetçe de aksi yönde bir gelişme olmayacağına olan kanaatim kesinleşti.Sergen Yalçın'ın da dediği gibi “Aykut Kocaman’a bisikletimle tur vermem. Adama koskoca Fenerbahçe’yi emanet etmişler”

Devre arası transfer döneminde yine bir dünya adamın peşinde koşuldu güya yaralarımıza merhem olacak çok kaliteli oyuncular getirilecekti peki gele gele kim geldi kerameti kendinden menkul Reto Ziegler (kişiliği, iyi niyeti on numara adam ama futbolu çok yetersiz) geçen sezon kapı dışarı edilen Emre Belözoğlu ve Pierre Webo :) coşturup iliklerime kadar titretti beni :)

Hadi imkanlar doğrultusunda bu oyuncuları aldın eyvallah ama adamları daha bismillah demeden ayaklarının tozuyla ilk 11'de ne demeye oynatırsın arkadaş? İyi kötü idare eden bi takımın varken takımda banko oynayan adamları keserek yeni transferleri güm diye sahaya sürersen işte böyle hezimete uğrarsın ve kestiğin oyuncuların morallerini sıfıra indirirsin adamlar zerre kıymetleri olmadığını hisseder.Ondan sonra ayıkla pirincin taşını gerçi pek moralli olduklarını da düşünmüyorum ya neyse.

Konunun teknik analiz kısmına girmeyeceğim bu konuda o kadar donanımlı olduğumu da zannetmiyorum ancak sade bir taraftar gözüyle görüşümü söyleyebilirim bi zahmet Aykut Kocaman istifa etsin ve mümkünse tekrar geri dönmesin uzun bir süre, yerine kim gelir bilmem ama şu oynanan oyundan daha kötü olmaz olamaz...
Yeni kayıtlar Önceki kayıtlar Anasayfa